Ashwagandha: Přírodní zdroj dobré nálady

Co je ashwagandha a jaké má účinky?
Ashwagandha (Withania somnifera, vitánie snodárná), také přezdívaná jako indický ženšen je adaptogenní rostlina s velmi dlouhou tradicí v ajurvédské medicíně, kde se používá již tisíce let. Její hlavní účinnou látkou jsou withanolidy, dále obsahuje glykosidy, aminokyseliny atd.
Adaptogeny jsou látky, které zvyšují odolnost organismu vůči stresovým situacím, podporují přizpůsobení těla různým stresům, udržují stálost vnitřního prostředí tzv. homeostázu v rovnováze a napomáhají udržovat vyrovnanost. V dnešní době se těší velké oblibě, zvláště kvůli zrychlenému, hektickému a stresujícímu tempu našich životů. Můžou nám tedy pomoci především v náročných životních obdobích jako např. zvýšená fyzická či psychická zátěž, tlak na výkon v zaměstnání, zkouškové období ve škole, problémy se spánkem, stresové situace a další výzvy, které mohou negativně ovlivnit naši pohodu a výkonnost. Adaptogeny pomáhají podpořit vyrovnání s těmito náročnými situacemi a udržet stabilitu těla a mysli.

Ashwagandha má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, pomáhá tělu lépe zvládat stres a podporuje jeho odolnost vůči němu. Výhody ashwagandhy však nekončí pouze u duševní pohody, má také pozitivní vliv na fyzické zdraví, spánek, koncentraci, reprodukční systém apod. Může efektivně přispět ke snížení stresového hormonu kortizolu, což má pozitivní vliv i na proces hubnutí. Kortizol má totiž za následek např. ukládání tuku do oblasti břicha, což je známé jako tzv. viscerální tuk, který se nachází okolo vnitřních orgánů a v nadbytečném množství se stává nebezpečným a zároveň se nadmíra kortizolu podílí na rozkladu svalové hmoty.

Ashwagandha extrakt 10:1
Přispívá k:

  • duševní a kognitivní činnosti (koncentrace, únava)
  • duševnímu zdraví a relaxaci
  • odbourávání stresu a zlepšuje spánek
  • normální fuknci reprodukčního systému

MyBears® Gumoví medvídci Dobrá náladička
Pokud se chystáte začít užívat ashwagandhu, v naší nabídce na e-shopu naleznete pohodlnou variantu doplňku stravy ve formě lahodných gumových medvídků s příchutí pomeranče – Gumoví medvídci Dobrá náladička. Věříme, že tuto formu doplňku stravy právě u ashwagandhy naši zákazníci ocení a přivítají, neboť spousta doplňků stravy s touto bylinou obsahuje její namletý kořen ve formě prášku, který může být pro spotřebitele těžko poživatelný, protože má svou specifickou chuť i zápach. Tyto gumoví medvídci obsahují nejen ashwagandhu, ale také další účinné látky jako rhodiola, L-theanin a vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12). Tento doplněk stravy představuje skvělou kombinaci látek, která přispívá k podpoře dobré nálady, zvládání stresu a zvýšení energie a vitality. Pro ještě lepší zvládání stresu, únavy a k přispění normální psychické činnosti, jsme pro Vás vytvořili výhodný Balíček Dobrá náladička – veganské kapsle & gumoví medvídci, který navíc obsahuje hořčík v kvalitní formě bisglycinát hořečnatý a vitamín B6 ve velmi dobře vstřebatelné formě pyridoxal-5-fosfát. Tyto doplňky stravy Vám také mohou pomoci zlepšit Váš spánek bez toho, aniž by způsobovaly ospalost během dne.

Před zahájením užívání ashwagandhy doporučujeme konzultaci s lékařem, který zná Váš zdravotní stav, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Nezapomínejte na prevenci a péči o své tělo, investujte do svého zdraví s MyBears®!

Doporučené produkty2