Chlorofyl: Zelená barva přírody, proč je tak důležitá?

Co je to chlorofyl?
Chlorofyl je přírodní zelený pigment, díky kterému mají rostliny, sinice a některé řasy charakteristickou zelenou barvu. Hraje klíčovou roli při procesu fotosyntézy, což je děj, při kterém chlorofyl v rostlinách a dalších fotosyntetizujících organismech absorbuje sluneční světlo a tuto energii používá k přeměně oxidu uhličitého (CO2) a vody (H2O) na glukózu a kyslík (O2).
Chlorofyl potřebuje a využívá k fotosyntéze modrou a červenou část světelného spektra, které pohlcuje, a naopak zelené světlo odráží, což je důvod, proč se nám chlorofyl jeví jako zelený.
Pro proces fotosyntézy je nejvhodnější sluneční světlo a méně vhodné je umělé světlo. Tudíž pokud chceme pěstovat rostliny při umělém světle, mělo by se použít speciální pěstitelské světlo proto, aby rostlina dostala přesně tu část barevného světla s odpovídající vlnovou délkou, kterou potřebuje.

Chlorofyl a hemoglobin
Hemoglobin je červené krevní barvivo obsažené v červených krvinkách, má schopnost vázat krevní plyny, zejména kyslík a oxid uhličitý.
Je zajímavé zmínit, že molekula chlorofylu a molekula hemoglobinu jsou si velmi podobné, liší se pouze centrálním iontem. V molekule chlorofylu je centrálně vázaný dvojmocný iont hořčíku, kdežto molekula hemoglobinu se skládá ze čtyř strukturálních jednotek - hemů - vázaných na bílkovinu globin, kdy každá jednotka hemu obsahuje dvojmocný iont železa.
Díky této podobnosti můžeme převést pozitivní účinky chlorofylu i na lidské tělo.
Užívání chlorofylu přispívá k tvorbě hemoglobinu, pomáhá při chudokrevnosti, zlepšuje okysličení tkán, čímž může přispět ke zvýšení energie, přispívá k detoxikaci těla, působí protizánětlivě, pomáhá zlepšovat trávení a metabolismus.
Chlorofyl se také využívá zevně například ve formě spreje nebo gelu, protože má příznivý účinek při hojení ran a obnově poškozených tkání.

MyBears® Zelený Mix 450 mg BIO
Náš doplněk stravy, Zelený Mix 450 mg BIO, bohatý na chlorofyl, obsahuje spirulinu, chlorellu, zelený ječmen a moringu 450 mg v BIO kvalitě v jedné veganské kapsli.
Pro ještě větší podporu energie Vám nabízíme výhodné balení Detox & Energie, které kromě Zeleného Mixu obsahuje další doplněk stravy -> Hořčík chelát (bisglycinát) s aktivní formou vitamínu B6 ve formě pyridoxal-5-fosfát pro ještě lepší účinek.

Spirulina je sladkovodní řasa, přírodní antioxidant a přispívá k:

  • obranyschopnosti organismu
  • kontrole tělesné hmotnosti
  • normální hladině cukru v krvi

Chlorella přispívá k:

  • podpoře imunitního systému
  • normální funkci střevního traktu, mikrobiální rovnováze, pročištění
  • normální činnosti srdce a cév
  • normální funkci jater a trávení

Zelený ječmen, přírodní antioxidant, přispívá k:

  • celkovému povzbuzení organismu díky obsahu vitamínů a minerálních doplňků z přírodního zdroje
  • normální funkci jater a žlučníku

Moringa přispívá k:

  • normální hladině glukózy v krvi

Nezapomínejte na prevenci a péči o své tělo, investujte do svého zdraví s MyBears®!

Doporučené produkty2